Nemčići osvojili zlato i srebro na Sportskim igrama mladih

Učenici 2.c razreda Osnovne škole “Antun Nemčić Gostovinski” osvojili su prvo mjesto i zlatnu medalju u graničaru na Državnoj završnici Sportskih igara mladih u Splitu.

Poveznica: Sportske igre mladih - Split

U teškoj konkurenciji “Katastrofa“, kako su se nazvali koprivnički osnovnoškolci, je pobijedila u sve tri utakmice. Koprivničanci su bili bolji od “Mladosti” iz Osijeka, “Zrinkića” iz Zagreba i Siska.

Osim “Katastrofe” na postolju je završio i Filip Toth, također učenik 2.c razreda, koji je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju u trčanju na 60 metara.

Na Završnici su se u trčanju iskazali i Fran Tušek i Nika Posavec iz 4.c razreda, Tina Zamljačanec iz 2.b iŠimun Švenda iz 3.a razreda. Svi oni bili su u prvih pet u svojim kategorijama.

Njihove mentorice Suzana Hergotić, Đurđica Pošta i Senka Pintarić s ponosom su nam se u kratkom javljanju iz Splita pohvalile da su ovim rezultatima naši sportaši osigurali nastup na velikom međunarodnom finalu koje će se održati 23. kolovoza također u Splitu.