Online jesenska izložba gljiva 2020.

Ljubitelji gljiva i prirode,

s ponosom vam predstavljamo prvu online jesensku izložbu gljiva u našoj školi!

Boletus pinophilus

U online prezentaciji prikazane su gljive na njihovim prirodnim staništima u trenutku rasta, a fotografirane su u mjesecu listopadu i studenom. To doprinosi tome da su gljive na fotografijama u izvrsnoj „kondiciji“ te se time olakšava prepoznavanje pojedinih vrsta. Na klasičnim izložbama ipak su one već ubrane i stoje neko vrijeme pa izgube svoja svojstva, promijene izgled, oblik i boju i postanu teže prepoznatljive.

Sve su gljive pronađene i fotografirane na području naše županije, u čemu su sudjelovali učenici gljivarske skupine „Mladi gljivari“ s voditeljem skupine učiteljem Danijelom Balaškom. U prezentaciji su prikazane najpoznatije jestive, otrovne i nejestive vrste gljiva te po mnogočemu neobične vrste gljiva za koje ni ne znamo da rastu u našoj okolini.

Izložbu gljiva pogledajte na slijedećoj poveznici: Online jesenska izložba gljiva 2020.

 

gljivarska skupina „Mladi gljivari“ i voditelj Danijel Balaško