Natjecanja ŠŠD-a 5. i 6. razreda

Krajem ove školske godine održana su školska sportska natjecanja školskih sportskih društava za učenike i učenice 5. i 6. razreda u nekoliko sportova. Naši su se učenici natjecali u futsalu i košarci dok su se učenice natjecale u rukometu i košarci.

Natjecanje u rukometu za djevojčice održano je u Križevcima 21. travnja 2015., a domaćin je bila Osnovna škola Ljudevit Modec. U jakoj konkurenciji naše su učenice osvojile 5.mjesto, ali su u svim utakmicama pokazale želju i borbenost.

Za našu školu natjecale su se: Lora Ružić, Leonarda Jurendić, Lea Jurić, Lana Zagoršćak (sve 6.r), Kristina Haramina i Lea Peroković (5.r), Nika Dedi, Filipa Boršćak Matić, Ema Đuranek, Rea Posavec, Klara Švenda, Larisa Sabolić, Ela Skrbinšek (sve 4.r).

IMG 1527

Iduće natjecanje bilo je međuopćinsko u futsalu koje se održalo u Koprivnici, a jedna od škola organizatora bila je i naša škola u kojoj se održala grupna faza natjecanja i utakmica finala. Naši su mali nogometaši osvojili 2.mjesto izgubivši u finalu od OŠ Braća Radić rezultatom 2:0, dok su u grupnoj fazi osvojili 1. mjesto 2:1 pobjedom protiv OŠ Koprivnički Ivanec i 1:1 remijem u susretu s OŠ Đuro Ester. Za futsal ekipu nastupili su: David Komes, Ivan Lisjak, Filip Horvat (svi 6.r), Ivan Ganžulić, Jakov Klinčić, Erik Belčić (svi 5.r), Tin Sajko, Mateo Hudoletnjak, Tin Stanić i David Jurendić (svi 4.r).

Futsal opcinsko 5i6_2015

6. svibnja 2015. naša škola organizirala je natjecanje u košarci za djevojčice gdje su osim naše škole sudjelovale i osnovne škole Molve, Koprivnički Bregi i Braća Radić iz Koprivnice. Naše su djevojčice osvojile 2. mjesto najprije pobjedivši OŠ Koprivnički Bregi 23:6 dok su u finalu izgubile od OŠ Braće Radić rezultatom 37:22. Za ekipu naše škole nastupile su: Tea Kovačić, Lea Peroković, Matea Kapetanić, Klara Šerbetar, Petra Šmic i Ivana Treščec (sve 5.r), Lana Sinjerec, Dorotea Mađer i Vanesa Dvekar (sve 6.r).

Kosarka 5i6_2015-cure

Zadnje u nizu natjecanja održalo se u Križevcima 8. svibnja 2015. u organizaciji OŠ Vladimir Nazor. U konkurenciji 6 ekipa naši su košarkaši osvojili izvrsno 3.mjesto. U utakmici polufinala izgubili su pobjednika natjecanja OŠ Vladmir Nazor 42:23 da bi u utakmici za 3. mjesto u tijesnoj borbi pobijedili OŠ Ljudevit Modec 16:15. Brončanu medalju osvojili su: Ivan Poznić, Lovro Majtan (oba 6.r), Tomislav Benotić, Marin Petričević, Mihael Mirić, Mihovil Mađerić, Petar Srbiš, Lovro Klobučar, Juraj Sušilović (svi 5.r)